dot ثبت درخواست مشاوره


شرکت پارس تاکان
parstakan

نخست - ثبت شرکت بین المللی - ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه


با تلاش مشاوران بین الملل پارس تاکان و رایزنی های انجام شده و شرکا ترکیه ای مدت زمان ثبت شرکت در ترکیه از 15 روز کاری به 5 روز کاری کاهش یافته و به جای دو تا سه بار سفر به ترکیه در همان سفر اول کار ثبت شرکت در ترکیه به اتمام رسیده و آماده مرحله اخذ اقامت و مجوز کار می شویم .ضمنا لیست بیمه نیز از الزامات مجوز کار حذف گردیده وبه این ترتیب ثبت شرکت در سریع ترین زمان ممکن و کاهش چشم گیر هزینه های جاری در ترکیه انجام خواهد پذیرفت .ضمنا قبلا ثبت شرکت در ترکیه نیازمند حد اقل دو نفر سهامدار می بودکه طبق قوانین جدید.ثبت شرکت در ترکیه به صورت تک نفره هم انجام خواهد شد.

اطلاعیه بسیار مهم

مواظب سود جویان باشید.اخیرا بسیار مشاهده شده است که عده ای سود جو از طریق تبلیغات ماهواره ای و اینترنتی اقدام به درج اگهی با عنوان (از طریق خرید ملک در ترکیه اقامت دائم بگیرید)می کنند.لازم به یاد آوریست که به اطلاع هموطنان عزیز می رسانم که اگر حضور ذهن داشته باشید حدود 10 تا 7 سال پیش مشابه همین تبلیغات در کشور امارات انجام شد.و مقدار بسیار زیادی از سرمایه هموطنان عزیزمان را به یغما برده تا حدی که با ایجاد بدهی وام و مالیات حتی اجازه ورود به آن کشور را ندارندو سرمایه های خود را بلا تکلیف رها کرده و ضررهای هنگفتی متحمل شدند .لذا از همه هموطنان عزیز تقاضا دارم قبل از هر اقدامی حتما با مشاوران خبره در این کار مشورت کنند.چرا که ما برای بدست آوردن سرمایه های خود بسیار زحمت کشیده ایم پس روا نیست که از روی تبلیغات عده ای سودجواین سرمایه را در کشور های دیگر نابود کنیم .پس مواظب باشیم .
با آرزوی سربلندی هر چه بیشتر کشور عزیزمان ایران

اين شركت افتخار دارد كه با چندين سال سابقه درخشان داراي دفاتررسمي نمايندگي دركشورهاي اروپاي آسيايي درزمينه هاي ثبت شركت دركشورتركيه-افتتاح حساب دربانكهاي معتبر تركيه-آشنايي وانجام كامل از قانون ثبت شركت دركشورتركيه-قانون ماليات درتركيه-قانون اخذ اقامت درتركيه.نحوه شرايط ثبت شركت درتركيه-ترخیص کالا ازکمرک ايران وتركيه-صادرات و واردات ازتركيه تمامی اطلاعات لازمه و اصلی در پکیج های مربوطه موجود می باشد.
آیا به تجارت، تولید و خدمات در کشور همسایه، ترکیه، فکر کرده اید؟ ما به شما کمک میکنیم تا با تأسیس شرکت در ترکیه از مزایای بیشمار آن استفاده کنید. ما از لحظه اول تا پایان فرآیند ثبت شرکت، اخذ اقامت، خرید ملک و... در کنار شما خواهیم بود و روند پیچیده آن را برای شما آسان خواهیم ساخت. با ثبت شرکت در ترکیه علاوه بر امکان تجارت آزاد و ایجاد اشتغال، امکان خرید ملک و اخذ اقامت ترکیه نیز برایتان فراهم خواهد شد

1- هزینه حسابدار ( اجرت حسابدار رسمی ماهانه 180 دلار به بالا)
2- هزینه کارمند (اجباری نیست ولی‌ بهتر است برای اعتبار شرکت در آینده پرداخت شود)
3- هزینه اجاره محل دفتر
4- هزینه حقوق و بیمه کارمند و بیمه اعضای شرکت
5- هزینه های آب، برق، گاز، تلفن، اینترنت
6- در صورتی که محل کار اجاره ای باشد 23 درصد مالیات بر اجاره (استوپاژ)
7- هزینه های دفاتر رسمی و پلمپ آن در دارایی: سالانه حدوداً 400 دلار
8- مالیات بر درآمد: معادل 18% سود خالص شرکت

اگر کارمند ترک داشته باشید و از روز اول او را بیمه نمایید علاوه بر پایین تر بودن حق بیمه در روند دریافت اقامت نیزآسانتر خواهد شد
تعهدات کارفرما:

کارفرما موظف است تمامی مدارک مورد نیاز ثبت شرکت را قبل از آمدن به ترکیه بنام خود و تمامی اعضای شرکت را در ایران حاضر و تحویل پیمانکار دهد.
مدارک لازمه که باید در روز ثبت در ترکیه تحویل پیمانکار شوند عبارتند از:
1- اصل و کپی گذرنامه معتبر
2- ترجمه رسمی گذرنامه به زبان ترکی در ایران و تأیید آن با مهر سفارت ترکیه و یا کنسولگری ترکیه در شهرستانها. یابانجب کیملیک نوماراسی
3- ترجمه رسمی گواهی محل سکونت: (فیش برق یا تلفن) با تأیید وزارتین دادگستری و خارجه ایران و سفارت ترکیه (برای این منظور فیش برق یا تلفن را به دفترخانه رسمی اقامت هر یک از اعضای شرکت برده و برگه تأییدیه محل سکونت را تهیه نموده و ترجمه و به تأیید سفارت ترکیه و یا کنسولگری ترکیه در شهرستانها برساند و یا می توانند مستقیماً خود فیش برق یا تلفن بنام خود شخص که آدرس بر روی آن درج شده است را ترجمه رسمی نموده و به تأیید سفارت ترکیه و یا کنسولگری ترکیه در شهرستانها برساند.
کارفرما موظف است اطلاعات زیر جهت تکمیل مدارک ثبت شرکت را در اولین مرحله ثبت شرکت به پیمانکار ارائه دهد.
تعیین نام شرکت (حداقل 3 مورد به ترتیب اولویت و ذکر حوزه فعالیت شرکت در ترکیه)
تعیین موارد کاری شرکت جهت ثبت در اساس نامه (حد اقل چهار زمینه کاری که با مشاور مالی هماهنگ خواهد شد)
تعیین نام اعضای شرکت (حداقل دو نفر)

.به هنگام ثبت شرکت حضور کلیه اعضای شرکت در دفترخانه حداقل یک بار الزامی می باشد و کلیه مراحل کار توسط پیمانکار انجام خواهد شد. سمت های اعضای شرکت (حداقل یک نفر مدیرعامل) در صورت افزایش تعداد هئیت مدیره به ازای هر نفر مبلغ 500 دلار آمریکا اضافه بر مبلغ کل قرارداد در مرحلة اول پرداخت، به پیمانکار بایستی پرداخت گردد.
تعیین آدرس محل شرکت (ارائه اجاره نامه محل شرکت در اولین مرحله ثبت الزامی است لذا یا شخصاً در ترکیه قبل از هر اقدامی محل شرکت را مشخص نماید و یا با توافق طرفین، پیمانکار نسبت به اجاره یا خرید محل شرکت اقدام نماید، در اینصورت کلیه هزینه های مربوطه باید در مرحله اول به پیمانکار بایستی پرداخت گردد.
تعیین میزان سرمایه شرکت حداقل 5000 لیره ترکیه (نیازی نیست که بصورت واقعی در حساب باشد فقط چهار در ده هزارم از مبلغ سرمایه به بانک واریز خواهد شد.)
مبلغ 5000 دلار امریکا جهت ثبت شرکت برای دو نفر با سرمایه شرکتی حداقل 5000 لیره ترکیه می باشد. کلیه هزینه های اضافی اعم از تعداد بیشتر از 2 نفر از اعضای شرکت، کرایه محل شرکت (در صورتی که توسط پیمانکار انجام شود)، ثبت شرکت با هزینه شرکتی بالای 5000 لیره، درخواست ترجمه رسمی تمامی اوراق شرکت و هرگونه خواستی که در مفاد تعهدات پیمانکار نیست بایستی در مرحله اول به پیمانکار پرداخت شود.
کارفرما موظف است یک وکالت نامه جهت ثبت شرکت به پیمانکار و یا مشاور مالی در ترکیه بدهد این وکالت صرفاً جهت ثبت شرکت می باشد و هیچگونه مسئولیت دیگری برای وکیل (پیمانکار) نخواهد داشت.

ارائه کلیه مدارکه لازمه جهت ثبت شرکت در مرحله اول اسکن تمامی مدارک توسط ایمیل به ما بوده و در مرحله دوم ارائه اصل مدراک در روز ثبت شرکت توسط تمامی اعضای شرکت در ترکیه حضوراً الزامی می باشد. حداکثر ظرف 7 روز کلیه اقدامات اولیه ثبت شرکت به پایان رسیده و در نهایت با حضور اعضای شرکت در دفترخانه رسمی به همراه مترجم ، شرکت به ثبت می رسد


تعهدات پیمانکار:
کلیه هزینه های مربوط به ثبت شرکت که توسط پیمانکار پرداخت خواهد شد و مسئولیت های پیمانکار به شرح زیر می باشد:
1- هزینه های مربوط به ترجمه
2- هزینه های مربوط به تکمیل مدارک ثبت شرکت و حسابداری
3- هزینه های مربوط به دفترخانه جهت ثبت شرکت
4- هزینه مشاور مالی و حسابدار رسمی شرکت در مرحله ثبت
5- هزینه اداره مالیات، اتاق بازرگانی، ثبت روزنامه رسمی
6- هزینه اداره ثبت احوال
7- یک شب اقامت در هتل چهار ستاره
8 - ترانسفر فرودگاهی دو طرفه در ترکیه (استانبول)
9- هزینه های مربوط به دفترخانه رسمی در ترکیه
10- اجرت وکیل
11-هزینه های مربوط به دارایی و اتاق بازرگانی در ترکیه
12- معرفی حسابدار رسمی برای ادامه فعالیت شرکت
13- استخدام منشی در صورت نیاز
14- مشاوره و پیدا کردن محل استیجاری برای شرکت
15- هزینه مترجم رسمی (برای افرادی که به زبان ترکی تسلط ندارند)
16- افتتاح حساب بانکیقوانین اضافه شده به ثبت شرکت از 2011 :
1- هر یک از شرکای شرکت باید یک چهارم سهم خود را حداکثر تا 4 ماه بعد از ثبت شرکت به ترکیه وارد کنند و بقیه مبلغ را تا یک سال وارد ترکیه کنند. پول های وارد شده فقط به صورت یک مدرک لازم میباشد که این مدرک را میتوان در هر نوع مرز ترکیه (زمینی & هوایی) درگمرک ترکیه در قبال مبلغ وارد شده به صورت یک برگ معتبر گرفت.
* در ضمن هر یک از اعضای شرکت میتوانند این مبلغ را از یکی از بانک های خارجی به بانک ترکیه حواله شود. این حواله را میتواند به حساب بانکی یک شرکت جدیدالتآسیس در ترکیه واریز کرد. با توجه به اینکه حواله پول به مقدار زیاد از ایران فعلا مقدور نمی باشد کسانی که میخواهند از این روش استفاده کنند بایستی در کشوری غیر از ایران حساب بانکی داشته باشند تا بتوانند پول را حواله کنند و در این صورت حتما عبارت زیر باید در توضیح حواله نوشته شود:

( نام .....- نام خانوادگی.......

bu Sermaye taahhut hesabina Turkiyede kurdugu sirket adina

نام شرکت ............ )


2- برای اشخاصی که می خواهند بدون ثبت شرکت درترکیه فقط مجوز کاری و متعاقباً اقامت کاری دریافت نمایند، شرکت ترکی که آنها را استخدام می کند بایستی حداقل 6 شهروند ترک را به مدت حداقل 6 ماه به همراه آنها استخدام و بیمه آنها را پرداخت نماید. به عبارت دیگر اشخاص بایستی دنبال چنین شرکتهایی باشند که بتواند حداقل 6 شهروند ترک به همراه آنان استخدام نموده و یا اینکه از قبل در آنجا مشغول به کار بوده باشند. این قانون در مورد شرکت ثبت شده خارجیان نیز صادق است.
3- بیمه هر کارمند و یا اعضای شرکت نسبت به درآمد آن متغیر می باشد حداقل بیمه با حداقل حقوق کاری ماهیانه حدوداً 200 دلار می باشد، که اکثراً افرادی که در شرکتها کار می کنند این بیمه از درآمد آنان کسر می شود و هزینه به عهده شرکت ندارد ولی اگر شرکت مجبور به استخدام کارمند باشد و کارمند کسر شدن بیمه را از حقوق خودش قبول نکند شرکت موظف به پرداخت آن می باشد. قیمت بیمه نسبت به شهروند ترک بودن و یا خارجی بودن فرق نمی کند فقط نسبت به درآمدی که به اداره مالیت ارائه می شود متغییر می باشد
مزایای تأسیس شرکت در ترکیه:
1) خارجیها بدون نیاز به مشارکت شهروندان آن کشور میتوانند شرکت تأسیس کنند، بنابراین، برخلاف کشورهایی مانند امارات متحده عربی، نیازی به پرداخت بیمورد وجه به شهروندان بومی آن کشور نیست.
2) هزینه های تأسیس و نگهداری شرکت در ترکیه به مراتب پایینتر از بسیاری از کشورهای دیگر است.
3) مالیاتی که به دولت میپردازید در قبال درآمدهای حاصله بوده، به پرداخت وجوه ثابت و بیمورد به عنوان مالیات بر درآمد مجبور نخواهید شد.
4) برای کسب درآمد نیاز به کار سطح بالایی نیست، با ثبت شرکت حتی میتوانید رستوران ایرانی در ترکیه دایر کنید!
5) با تأسیس شرکت به شما اجازه اقامت یکساله داده میشود.
6) در صورت فعال نگه داشتن شرکت، 5-2 سال پس از تأسیس میتوانید از ترکیه اقامت دائم بگیرید و از امتیازات کامل شهروندی استفاده کنید.
7) با داشتن گذرنامه ترکیه میتوانید بدون نیاز به ویزا به دهها کشور در تمام قاره ها مسافرت نمایید که فهرست آنها در همین اطلاعیه آمده است.
8) با ثبت شرکت میتوانید به نام شرکت ملک مسکونی و مستغلات خرید و فروش نمایید.
مزایای داشتن گذرنامه ترکیه:
دارندگان گذرنامه ترکیه مجازند بدون داشتن ویزا به 90 کشور جهان وارد شوند. در برخی موارد ویزا در هنگام ورود به کشور خارجی صادر میشود و در برخی موارد نیازی به ویزا نبوده، تنها مهر ورود و خروج به گذرنامه زده میشود. مدت زمان اقامت به این روش بسته به کشور خارجی از 30 تا 120 روز متغیر است. در بین کشورهایی که برای ورود به آنها ویزا لازم نیست میتوان از کشورهای مهمی مانند ژاپن، سنگاپور، آرژانتین، کرواسی، افریقای جنوبی، مراکش و تونس نام برد. فهرست کامل کشورهای مورد نظر ذیلاً درج شده است:
آسیا: بحرین، بنگلادش، کامبوج، هنگ کنگ، ایران، عراق، ژاپن، اردن، قزاقستان، کره جنوبی، قرقیزستان، لائوس، لبنان، ماکائو، مالزی، مالدیو، نپال، عمان، فیلیپین، قطر، سنگاپور، سریلانکا، سوریه، تاجیکستان، تایلند، تیمور-لسته امریکای جنوبی: آرژانتین، بولیوی، برزیل، شیلی، کلمبیا، اکوادور، پاراگوئه، اروگوئه، ونزوئلا امریکای مرکزی و شمالی: آنتیگوا و باربودا، باهاما، باربادوس، بلیز، برمودا، جزایر بریتیش ویرجین، کاستاریکا، دومنیکا، جمهوری دومنیکن، السالوادور، گواتمالا، هاییتی، هندوراس، جاماییکا، مونتسرات، نیکاراگوآ، سنت وینست و گرانادا، ترینیداد و توباگو، جزایر تورکس و کایکوس اروپا: آلبانی، ارمنستان، آذربایجان، بوسنی هرزگوین، کرواسی، گرجستان، کوزوو، مقدونیه، مونته نگرو، قبرس شمالی افریقا: کومور، جیبوتی، گامبیا، گینه، کنیا، لیبی، ماداگاسکار، مائوریتوس، مراکش، موزامبیک، سیشل، افریقای جنوبی، سوازیلند، تانزانیا، توگو، تونس، اوگاندا اقیانوسیه: جزایر کوک، فیجی، میکرونزیا، نیوئه، پالائو، پاپوئا گینه نو، ساموآ، تونگا، تووالو

وب سایت های دیگر


 

 
 
 
جمهوری ترکیه کشوری است در خاورمیانه و قسمتی از آن در اروپا واقع است با این حال چندی است که در تلاش است به اتحادیه اروپا بپیوندد و هم‌اینک تیم ملی فوتبال این کشور در لیگ اروپا شرکت می‌کند.

این کشور دو تکه از شمال‌غربی با بلغارستان، از غرب با یونان، از شمال‌شرقی با گرجستان، از شرق با ارمنستان، آذربایجان و ایران، از جنوب‌شرقی با عراق و سوریه و از جنوب با دریای مدیترانه و به تبع آن با قبرس همسایه است.

ترکیه به نوعی فصل مشترک قاره‌های آسیا و اروپاست و به همین دلیل فرهنگ آن هم تلفیقی از هر دو فرهنگ شرق و غرب کره زمین است.

ترکیه جزو کشورهای توسعه‌یافته رده‌بندی می‌شود و نظام آن جمهوری است. ترکیه در سال ۱۹۲۳ به رهبری مصطفی کمال پاشا (آتاترک) جانشین امپراتوری عثمانی شد.

امپراطوری عثمانی به دلیل شکست در جنگ اول جهانی از هم پاشید و مورد تهاجم بریتانیا و متحدانش واقع شد.

در همین زمان مصطفی کمال پاشا مقاومت ملی را علیه این کشورها طراحی کرد که در نتیجه آن جمهوری ترکیه بر پایه اصل جدایی دین از سیاست بنا شد.Turkey Map

ترکیه در سال ۱۹۴۶ میلادی عضو سازمان ملل متحد شد و در سال ۱۹۵۲ به ناتو پیوست. این کشور عضو جنبی اتحادیه اروپا است و یکی از اعضای اکو نیز به شمار می‌آید.

طرح اصلی پرچم ترکیه ماه و ستاره سفید با زمینه سرخ رنگ است. این طرح مربوط می‌شود به علایمی که امپراتوری‌های ترک سلجوقی و عثمانی به عنوان پرچم استفاده می‌‌کردند.

سیاست در ترکیه

دموکراسی در ترکیه بر پایه مجلس استوار شده است. رئیس حکومت دراین کشور رئیس‌جمهور است. مجلس رئیس‌جمهور را برای مدت هفت سال انتخاب می‌کند اما نیازی نیست که رئیس‌جمهور از اعضای مجلس باشد.

بر اساس دانشنامه اینترنتی ویکی‌پدیا، نخست‌وزیر را هم در این کشور اعضای مجلس انتخاب می‌کنند و معمولا هم رئیس حزبی که بیشترین کرسی را در مجلس دارد انتخاب می‌شود.

 

اقتصاد در ترکیه

اقتصاد در ترکیه ترکیبی از اقتصاد مدرن و سنتی بر پایه کشاورزی است. در حال حاضر 35 درصد از نیروی کار این کشور در بخش کشاورزی مشغول به کارند.

اقتصاد ترکیه با سرعت در حال خصوصی‌سازی است با این حال هنوز دولت در بخش‌هایی چون بانک‌داری، حمل‌و‌نقل و ارتباطات دولت نقش اصلی را ایفا می‌کند.

تولید ناخالص داخلی این کشور 640.4 میلیارد دلار در سال 2006 میلادی بود. 24.79 میلیون نفر از جمعیت این کشور شاغل هستند. نرخ بیکاری 10.2 درصد است.

20 درصد از مردم این کشور در سال 2002 میلادی زیر خط فقر زندگی می‌کردند و نرخ تورم در این کشور در سال 2006 میلادی 10.5 درصد بود.

تنباکو، کتان، زیتون، جغندر قند و مرکبات مهمترین محصولات کشاورزی این کشور است. مهمترین محصولات صادراتی این کشور پوشاک، مواد غذایی، منسوجات و تجهیزات حمل و نقل است.

شرکای تجاری در صادرات ترکیه را کشورهای آلمان 11.3 درصد، انگلیس 8 درصد، ایتالیا 7.9 درصد، آمریکا 6 درصد، فرانسه 5.4 درصد و اسپانیا 4.4 درصد تشکیل می‌دهد.

مهمترین محصولات وارداتی این کشور ماشین‌آلات، مواد شیمیایی، سوخت و تجهیزات حمل و نقل است. مهمترین شرکای تجاری ترکیه در واردات روسیه 12.8 درصد، آلمان 10.6 درصد، چین 6.9 درصد، ایتالیا 6.2 درصد، فرانسه 5.2 درصد، آمریکا 4.5 درصد و ایران 4 درصد است.

یکی از مهمترین منابع اقتصادی ترکیه گردشگری است که گردش مالی فراوانی برای این کشور به همراه دارد.

مردم ترکیه

در کشور ترکیه علاوع بر قوم ترک که 80 درصد جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند، گروهی از کردها در جنوب شرقی و شرق کشور زندگی می‌کنند که نزدیک به 20 درصد از جمعیت ترکیه را تشکیل می‌دهند. بقیه جمعیت، گروه‌های ترک‌های آذربایجانی در شمال‌شرق، لازها در شمال، عرب‌ها در جنوب و ارمنی‌ها در استانبول هستند.

میانگین سنی مردم این کشور 28.6 سال است و امید به زندگی 72.88 سال. زبان رسمی این کشور ترکی است.

99.8 درصد مردم این کشور مسلمان و اغلب سنی هستند. و بقیه مسیحی و یهودی.

ارتباطات در ترکیه

در این کشور 18.987 میلیون خط تلفن ثابت وجود دارد و 43.609 خط تلفن همراه. بر اساس آمارهای سال 2005 میلادی در این سال 635 ایستگاه تلویزایونی در این کشور وجود داشت.

217 هزار و 887 میزبان اینترنتی در ترکیه وجود دارد و 12 میلیون و 284 هزار نفر از اینترنت استفاده می‌کنند.

 

View Larger Map
 
 dot آدرس و شماره های تماس
آدرس دفتر مرکزی : تهران - خیابان مطهری خ مهرداد پلاک 4 ط 5 واحد 14

تلفن : 021 88323868 - 88324489 - 88325182 - 88328675 - 88322301

همراه :  09199020020  -  09127799775   

ایمیل : info@parstakan.com     pars_t89@yahoo.com

dot ثبت درخواست مشاوره
 

 
ثبت شرکت در ترکیه , اقامت در ترکیه , ثبت ترکیه , ثبت شرکت ترکیه , کار در ترکیه , اقامت ترکیه