مهاجرت به آمریکا EB-5

مهاجرت به آمریکا – گرین کارت آمریکا

مهاجرت به آمریکا : در سال ۱۹۹۰ کنگره آمریکا برنامه سرمایه گذاری EB-5 را جهت کنترل مهاجرتهای غیر قانونی به آمریکا و نیز جذب سرمایه های خارجی در ازای تولید نیروی کار به تصویب رساند. این ویزای مهاجرتی برای آن دسته از افرادی است که مایل به سرمایه گذاری در اقتصاد آمریکا و دریافت گرین کارت از این طریق هستند. ( مهاجرت به آمریکا )

در حال حاضر هر ساله تعداد ۱۰۰۰۰ سرمایه گذار خارجی تحت این نوع سرمایه گذاری میتوانند گرین کارت دریافت و به همراه تمامی اعضاء خانواده (مجرد زیر ۲۱ سال) به کشور آمریکا مهاجرت نمایند. جهت دریافت این نوع گرین کارت سرمایه گذاری می بایست مبلغ یک میلیون دلار سرمایه گذاری نمود ولی دولت آمریکا بطور موقت و آزمایشی میزان سرمایه گذاری در مناطق محروم با نرخ بیکاری بالا را به میزان ۵۰۰۰۰۰ دلار کاهش داده است.( مهاجرت به آمریکا )

سرمایه گذارمیتواند با سرمایه گذاری ۵۰۰۰۰۰ دلاری در یکی از مراکز منطقه ای مورد تایید دولت ایالات متحده آمریکا کارت سبز با شرایط ویژه را بدست اورد این سرمایه گذاری بایستی ۱۰ فرصت شغلی به طور مستقیم و یا غیر مستقیم در مراکز منطقه ای ایجاد نماید.( مهاجرت به آمریکا )

برای احراز شرایط لازم بمنظور اخذ این ویزا باید سرمایه بصورت کاملا قانونی و شفاف بدست آمده باشد، از قبیل سود حاصل از معاملات ملکی، ارث، حقوق و پاداش، حق الزحمه فروش و امثالهم. سرمایه گذار میباست کاملا بر دارایی خود کنترل داشته و ریسک های احتمالی ناشی از سرمایه گذاری خود را پذیرا باشد ( مهاجرت به آمریکا ) ( لازم به ذکر است که مشاوران بین الملل پارس تاکان با بهره گیری از وکلا و مشاورین خود قادر است تا بهترین مراکز منطقه ای را به شما معرفی نماید و ریسک سرمایه گذاری را برای شما به حداقل برساند).

مهاجرت به آمریکا

خدمات مشاوره برای انتخاب بهتر پروژه

مشاوران بین الملل پارس تاکان با استفاده از کادر مشاورین متخصص خود در زمینه مهاجرت به آمریکا و کارشناسان اقتصادی افتخار دارد که در زمینه ارائه مشاوره مهاجرت به آمریکا جهت انتخاب اصلح و مناسب در زمینه مراکز منطقه ای یار و همراه شما باشد.( مهاجرت به آمریکا )

پس از عقد قرارداد و بررسی اولیه پرونده مهاجرت به آمریکا ,کارشناسان ما لیستی از بهترین و مطمئن ترین مراکز منطقه ای را برای سرمایه گذار ارسال خواهند نمود

نکاتی را که کارشناسان ما در مورد مراکز منطقه ای مورد بررسی قرار میدهند :

1. بررسی مدیریت پروژه و هیئت مدیره از لحاظ وجه قانونی و عدم سوء پیشینه.
2. وضعیت مرکز منطقه ای در مورد تعداد پرونده های موفق / وضعیت مالی پروژه/ طریقه وصول سود از پروژه/ تعداد سرمایه گذار در پروژه.
3. محل قرار گرفتن پروژه و اطلاعات کامل از لحاظ جغرافیائی و اقتصادی
4. برآورد وضعیت اشتغال زائی پروژه
5. بررسی مرکز منطقه ای و برنامه های آن برای به حد نصاب رساندن تعداد سرمایه گذار لازم جهت آغاز پروژه.
6. بررسی وضعیت مرکز منطقه ای از لحاظ درآمد کافی برای باز پس دادن مبلغ سرمایه گذاری شده.
7. بررسی دقیق هزینه های جانبی اعلام شده از طرف مرکز منطقه ای .
8. اعلام دقیق میزان ریسک سرمایه گذاری در هر مرکز منطقه ای( بنا به در خواست سرمایه گذار).
9. بررسی آخرین وضعیت سرمایه گذاران قبلی در پروژه و وضعیت موجود پرونده آنان.
10. بررسی برنامه ارائه شده توسط پروژه در مورد Exit Strategy .

خدمات مدیریت پرونده از ابتدا تا انتها:

سرمایه گذاری و مهاجرت به آمریکا یکی از پیچیده ترین انواع ویزای سرمایه گذاری در جهان میباشد که دارای زوایا و مراحل قانونی بسیار میباشد که بالطبع برای سرمایه گذاران محترم توضیح و معرفی هر یک از این زوایا بسیار مهم میباشد. ( مهاجرت به آمریکا )

مشاورین و تیم حرفه ای ما در مشاوران بین الملل پارس تاکان با سالها تجربه در زمینه مهاجرت به آمریکا پرونده های موفق مهاجرتی میتوانند در این راه یار و همراه شما باشند.

در ذیل لیستی از خدمات ما در زمینه مدیریت پرونده به اطلاع میرسد:

1. بررسی مقدماتی پرسشنامه تکمیل شده توسط متقاضی و اعلام نظر در مورد واجد شرایط بودن مهاجرت به آمریکا.

2. بررسی قراردادها و مطمئن شدن از رعایت تمامی شرایط حرفه ای در قراردادهای ارائه شده توسط پروژه های مختلف.

3. ارائه نظرات کارشناسی توسط وکیل مهاجرتی مشاوران بین الملل پارس تاکان مبنی بر اطمینان سرمایه گذار از طی تمامی مراحل مهاجرتی که در انتها منجر به دریافت گرین کارت برای سرمایه گذار گردد.

4. نظارت دقیق بر اجرای تمامی مراحل تکمیل فرمها توسط وکیل مهاجرتی مشاوران بین الملل پارس تاکان به منظور اطمینان خاطر سرمایه گذار در تمامی مراحل از انجام کار به نحو احسن.

5. گزارش دقیق و توضیح کامل مراحل طی شده و پیش رو در حین انجام پرونده و جوابگوئی به سوالات سرمایه گذار در زمینه مراحل طی شده.

مراحل مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری (EB-5 )

1 – سرمایه گذاری در یکی ازپروژهای مراکز منطقه ای مورد تایید دولت ایالات متحده آمریکا

2 – تکمیل فرم درخواست مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ارسال آن به اداره مهاجرت

3 – اداره مهاجرت به آمریکا ظرف مدت 90-30 روز نسبت به تایید درخواست و ارسال رسید مربوطه اقدام می نماید.

4 – بعد از دریافت رسید و اعلام موافقت اداره مهاجرت(USCIS)با پرونده شما که حدوداً 6 تا 8 ماه بطول میانجامد پرونده متقاضی مهاجرت به آمریکا به وزارت امور خارجه (NVC) جهت تعیین زمان مصاحبه فرستاده خواهد شد که معمولا مدت زمان 6 تا 8 ماه طول میکشد.

5 – متقاضیان مهاجرت به آمریکا بعد از موفقیت در مصاحبه برگزار شده در سفارت ایالات متحده امریکا گرین کارت خود را دریافت خواهند نمود.

6 – سرمایه گذار میتواند در مدت 180 روز پس از صدور ویزا (گرین کارت) وارد خاک آمریکا شود.

مهاجرت به آمریکا

توضیح ضروری:

سرمایه گذاران عزیز برای مهاجرت به آمریکا دقت فرمائید که مکان انتخابی شما برای شروع زندگی در آمریکا به هیچ عنوان ارتباطی با محل قرار گرفتن پروژه شما ندارد. سرمایه گذاران به هیچ عنوان نیازی به حضور روزانه در پروژه ندارند و میتوانند آزادانه در هر کجای خاک ایالات متحده آمریکا زندگی نماییند.

21 ماه بعد از ورود سرمایه گذار به خاک امریکا شرایط ویژه ) پس از تائیید I-829 ازسوی اداره مهاجرت( از روی گرین کارت شمابرداشته میشود و شما گرین کارت دائم را دریافت خواهید نمود.

توضیح ضروری:

سرمایه گذاران عزیز دقت بفرمائید که گرین کارت دریافتی از وزارت امور خارجه یک گرین کارت مشروط میباشد و این بدان معنا است که سرمایه گذاری شما باید تعداد 10 فرصت شغلی چه به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم ایجاد نماید و دولت آمریکا این مورد را بعد از 21 ماه از ورود شما به خاک آمریکا چک خواهد نمود و اگر به هر دلیلی پروژه انتخابی شما نتواند این موضوع را اثبات کند متاسفانه شما از کشور آمریکا دیپورت خواهید شد. و اگر پروژه انتخابی شما این تعداد فرصت شغلی را ایجاد نموده باشد شما قادر خواهید بود که گرین کارت مشروط خود را تبدیل به گرین کارت دائم نمائید. همانطور که ملاحظه مینمائید انتخاب پروژه موفق یکی از اصلی ترین ارکان مهاجرت شما به آمریکا محسوب میگردد لذا خواهشمندیم که در این راه از مشاورین متخصص ما بهره بگیرید تا در آینده به این سرمایه گذاری افتخار کنید.

خدمات مدیریت پرونده از ابتدا تا انتها:

مرحله اول
1 تا 2 ماه
دریافت اطلاعات اولیه مبنی بر شایستگی سرمایه گذار برای شرکت در پروژه
ارائه اطلاعات تکمیلی به متقاضی در مورد پرونده ها و شرایط پیشرفت کار
مرحله دوم
1 تا 2 ماه
ارائه اطلاعات جامع راجع به حداکثر 5 پروژه موفق در کشور آمریکا به متقاضی
انتخاب پروژه برتر توسط متقاضی از بین پروژه های ارائه شده
مشاوره مرکز منطقه ای و امضا قرارداد با متقاضی مهاجرت
واریز مبلغ مدیریت پروژه به حساب شرکتطرف قرارداد ما در آمریکا
مرحله سوم
14 تا 16 ماه
امضا Subscription Agreement با پروژه توسط متقاضی سرمایه گذاری
واریز مبلغ سرمایه گذاری به صورت کلی و یا به صورت 2 مرحله ای به حساب امانی توسط متقاضی سرمایه گذاری
مشاوران بین الملل پارس تاکان بر اجرای تمامی مراحل کار از طریق وکلا و کادر با تجربه خود نظارت مینماید. سرمایه گذار مدارک دال بر اثبات منشاء سرمایه را به مرکز منطقه ای ارائه میدهد.
پس از تکمیل تمامی مدارک ،وکیل مهاجرتی این شرکت و یا وکیل مورد اعتماد سرمایه گذار فرم I-526 را به اداره USCIS ارسال مینماید.
پرونده در اداره USCIS مورد قبول واقع نمیگردد، پول از حساب امانی به متقاضی مرجوع میگردد. پرونده در اداره USCIS مورد قبول واقع میگردد.
تکمیل پکیج وزارت امور خارجه و پرداخت هزینه های مصاحبه و انگشت نگاری
تعیین وقت مصاحبه حضوری از طرف اداره NVC برای متقاضی در یکی از سفارتهای آمریکا در منطقه ثبت میگردد
پس از قبولی در مصاحبه، متقاضی گرین کارت مشروط 2 ساله را دریافت میدارد.
ورود متقاضی و خانواده به کشور آمریکا
سوالات متداول

چه کسی بهتر است از طریق ویزا سرمایه گذاری مهاجرت کند؟

سرمایه گذاران اشخاصی از همه حرفه ها هستند، تجار و بازاری ها و بازنشستگان ،پدران و مادرانی که طالب تسهیل تحصیلات فرزندان خود هستند.

مزایای خانواده های دارای فرزندان مجرد زیر 21 سال کدامند؟

فرزندان خانواده های تحت ویزا سرمایه گذاری مهاجرت می کنند اجازه دارند در مدارس ابتدایی (از کودکستان تا کلاس هشتم) و دبیرستان از کلاس نهم تا دوازدهم بدون پرداخت شهریه شرکت کنند.

فرزندان آنها که وارد کالج های ایالت متحده می شوند لزومی ندارد که به میزان دانشجویان بین المللی شهریه بدهند که اساسا بسیار زیاد می باشد . آنها همانند دانشجویان ایالت متحده وارد دانشگاه های آمریکایی می شوند و برابر آنها شهریه می دهند .

چطور شروع کنم؟

فرصت های سرمایه گذاری بصورت نوبتی در اختیار متقاضیان گذارده میشود .واریز مبلغ سرمایه گذاری باضافه هزینه ها از طریق انتقال تلگرافی بایستی به یک حساب امانتی بانکی بمنظور تعیین فرصت سرمایه گذاری شما انجام پذیرد.( مهاجرت به آمریکا ) وکیل (یا وکلاء)مهاجرت بلافاصله شما را درباره تدارک اسناد ضروری تقاضا نامه ویزا ابتدائی تان راهنمایی خواهند نمود.

گرین کارت مشروط چیست ؟

گرین کارت مشروط ، دو ساله است یک سال و نه ماه پس از صدور آن فرصت سه ماه ای منظور شده که طی آن دارنده باید تقاضا نامه یا درخواست خود را به بخش خدمات تابعیت و مهاجرت ایالت متحده ارسال نماید.( مهاجرت به آمریکا )که کل مبلغ سرمایه گذاری را هزینه کرده است و همه استخدامی ها را به کار گمارده است .

چه اسنادی را باید تهیه نماید تا تقاضای اخذ گرین کارت سرمایه گذاری را به جریان بی اندازد؟

شما باید به کمک یک وکیل دعاوی اطلاعات کافی از شرح زندگانی تان را تهیه نمایید ،منشاء پول سرمایه گذاری را اثبات کنید برای این که منابع پول سرمایه گذاری ثابت شوند بخش خدمات تابعیت و مهاجرت ایالت متحده ، سوابق پنج ساله شخصی و کسب و کارتان (اگر موجود باشد) مورد برسی قرار می دهد.( مهاجرت به آمریکا )هر گاه سرمایه شما مانند فروش خانه ،ارث یا هدیه به دست آمده باشد باید اثبات نمایید که معامله ای انجام گرفته است. آن هم با ارائه سند رسمی مثل قباله یا قرارداد یا سند های رسمی دیگر .

آیا ویزا های مهاجرتی از طریق سرمایه گذاری برای هر کسی از هر کشوری در سراسر دنیا صادر می شود ؟

از نظر قانونی ،بله در هر حال اشخاصی از کشورهای که فاقد اسناد مالیاتی یا سایر اسناد مالی قابل اعتبار می باشند با مشکلات خیلی زیاد مواجه خواهند شد .

آیا من باید در ایالات متحده زندگی کنم ؟

اولین نیاز هر سرمایه گذار پس از دریافت ویزا از هر کنسولگری ایالات متحده در کشور های خارجی ، طی 180 روز از تاریخ صدور ویزا می باشد. سپس سرمایه گذار باید برای خود محل سکونت پیدا کند به نشانه قصد اقامت .افتتاح حساب بانکی ،اخذ گواهی نامه رانندگی یا ( اخذ شماره تامین اجتماعی) پرداخت مالیات های درآمد ایالتی و دولت فدرال و اجازه خرید خانه مسکونی باشد .در کل هر مقیم دائمی باید بیش از شش ماه د سال در ایالات متحده زندگی کند مگر آن که اجازه ورود مجدد گرفته باشد یا شاید چنین فرض شود که از موضوع اقامت دائم خود صرف نظر کرده است.

چه موضوعاتی در پرونده های ویزا مهاجرتی از طریق سرمایه گذاری مشکل آفرین هستند ؟

مشکل خیلی متداول ،اسناد غیر کافی درباره منابع وجوهات می باشد ،خیلی ها سعی می کنند حداقل اطلاعات را ارائه نمایند که فقط سبب می شود که پرونده با تقاضای اطلاعات بیشتر عقب افتاده شود .بهتر است که به جای اطلاعات محدود اطلاعات ارائه گردد .در این دوران خطر های تروریستی و شک و تردید در باره پول شویی ،بررسی کنندگان پرونده ها به اطلاعات مستند و کامل درباره منابع وجوهات نیاز دارند.( مهاجرت به آمریکا )

ریسک های سرمایه گذاری مهاجر کدامند؟

همانند هر سرمایه گذاری که همیشه ریسک ضرر و زیان وجود دارد ایالات متحده پروژه هایی را در اختیار دارد که با برنامه ویزا سرمایه گذاری مطابقت دارد. ایالات متحده در جستجوی پروژه هایی است که با توجه به نیاز اصلی سرمایه گذاری که تولید کار محسوب میشود بتواند تضمین لازم برای بازگشت مبلغ سرمایه گذاری شده را نیز برآورده نماید. دست آخر آن که یک سرمایه گذار نیاز دارد که نسبت به معرفی واسطه های معاملات بازرگانی و گروه ها و بایگانی سوابق اثبات شده ما اطمینان کنند .ما همچنان به همه سرمایه گذاران اصرار می ورزیم که اطلاعات در محتوای برنامه تجاری پروژه را بطور مستقل بررسی نمایند و بسته پیشنهادی را دقیقا مطالعه نمایند .( مهاجرت به آمریکا )

انواع وجوهات سرمایه گذاری واجد شرایط کدامند ؟

وجوهات سرمایه گذاری باید از منابع قانونی به دست آمده باشد منابع وجوهات قانونی عبارتند از :درآمدهایی که شخص سزاوارانه کسب کرده است ،فروش اوراق بهادار ،املاک و سهام، منابع حاصل از کسب و کار ، هدایا ،میراث ،بمنظور تصویب وجوهات سرمایه گذاری ، بخش خدمات تابعیت و مهاجرت ایالات متحده پرداخت های مالیاتی پنج ساله ،گزارش های بانکی پنج سال گذشته ؛مدارک مالکیت در کسب و کار اگر سرمایه شما از معاملاتی خاص از قبیل فروش خانه هدیه و یا ارث به دست آمده باشد شما باید با ارائه اسناد رسمی انجام معاملات را ثابت نمایید.

تمامي حقوق اين سايت متعلق به شرکت مشاوران بین الملل پارس تاکان مي باشد. هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر قانونی و پیگرد قانونی دارد.